Články

Výjezdy dobrovolné jednotky během podzimuPožár trávy a křoví na Dubči 12. září

Chvíli po příjezdu techniky z akce S hasiči hurá do školy zpět na základnu jsme byli vysláni s jednotkou HZS Nepomuk a SDH Prádlo k požáru trávy a křoví na Dubči na rozcestníku nad Klášterem. Požár byl zlikvidován jedním proudem a obešel se beze škody. K události jsme vyjeli s CAS 30 Tatra.

Dopravní nehoda jednoho OA u Neuraz 24. září

Po půl sedmé ráno došlo u Neuraz na silnici II/187 k vyjetí osobního auta do příkopu, kde narazilo do mostku. Z ohlášení na tísňovou linku nebylo jasné, zda je řidič zaklíněn ve vozidle a jak vážně je zraněn. K nehodě byly tedy vyslány obě nepomucké jednotky, zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Hasiči zabezpečili místo nehody a ošetřili zraněnou osobu, která si stěžovala na bolest zad a krku. Po příjezdu lékaře byla zraněné osobě nasazena Spencer dlaha a pomocí páteřové desky byla vyndána ven z vozu a naložena do sanitky ZZS. Z vozidla neunikaly provozní kapaliny ani nepřekáželo provozu, událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se vrátily zpět na základnu.

Dopravní nehoda jednoho OA na silnici I/20 u sádek 10. října

Ve 12.40 jsme byli povoláni k dopravní nehodě osobního auta na silnici I/20 u Prádla. Po příjezdu k události jsme zajistili místo nehody, provedli jsme protipožární opatření a lehce zraněné osobě jsme přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Protože havarované vozidlo částečně zasahovalo do komunikace, usměrňovali jsme provoz kyvadlově. Po příjezdu jednotky HZS Nepomuk, která přejížděla od jiného zásahu, ji bylo místo události předáno a naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

Odstranění nebezpečného stavu na potoce Mihovka v Zeleném Dole 14. října

Ve středu 14. října došlo během vydatného deště vlivem zanesení koryta potoku Mihovka v Zeleném Dole v Nepomuku k ohrožení přilehlých zahrad a domů stoupající vodou. Ke zprůchodnění toku vyslalo operační středisko obě nepomucké jednotky. Pomocí ženijního nářadí a motorové pily byl úsek mezi Daníčky a Zeleným Dolem vyčištěn od naplavených větví a jiných nečistot. Poté hladina vody klesla na bezpečnou výšku a jednotky se vrátily na základnu. K události jsme vyjeli s CAS 20 Terrno a DA Mercedes.

Požár sena ve stodole v Čepinci 29. řijna

K požáru sena ve stodole v hospodářském stavení v Čepinci jsme byli vysláni s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Jarov před půl desátou dopoledne. Požár byl naštěstí včas zpozorován obyvateli domu, kteří se ho snažili do příjezdu hasičů svépomocí hasit. K likvidaci byl poté nasazen jeden proud C a k odvětrání kouře byl použit přetlakový ventilátor. Ze zakouřeného chlévu bylo zachráněno jedno selátko. Ostatní zvířata byla v jiné části objektu, kde nehrozilo žádné nebezpečí. Po necelé hodině se jednotky vrátily zpět na své základny. Celkem u události zasahovalo šest cisternových automobilových stříkaček včetně obou našich cisteren.

Střet dvou OA ve Dvorci 16. listopadu

Před 10. hodinou dopoledne byla naše jednotka vyslána s CAS 20 Tatra na křižovatku ulic Rožmitálská a Železniční ke střetu dvou osobních aut. Z ohlášení nebyl jasný počet a stav zraněných osob, proto byly na místo vyslány dvě jednotky hasičů, zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Na místě se ukázalo, že jsou osoby bez zranění, pouze otřesené z nárazu, ani nedošlo k úniku PHM z havarovaných vozidel a naše jednotka byla tedy velitelem zásahu vrácena zpět na základnu. Jednotka HZS Nepomuk provedla na havarovaných vozidlech protipožární opatření a vyčkala příjezdu dopravní policie, které událost předala. Místo nehody bylo po dobu zásahu průjezdné jedním jízdním pruhem.

Fotky z výjezdů i jiné činnosti najdete na našem facebooku.| Autor: J. Š. | Vydáno dne 01. 11. 2020 | 223 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Novinky
23.07.2021: výjezd
K požáru hranice dřeva na zahradě u rodinného domu v Záhoří jsme vyjeli s oběma cisternami po půl čtvrté odpoledne. Společně s jednotkou HZS Nepomuk jsme požár uhasili a poté jsme hranici rozebrali a ještě jednou prolili vodou. Požár se obešel beze škody.

22.07.2021: výjezd
K vyčerpání vody ze sklepa v objektu ve vlastnictví Města Nepomuk jsme vyjeli před 17. hodinou do dvorecké ulice U Trati. Vodu, která byla do výšky asi 20 cm, jsme pomocí čerpadel vyčerpali mimo objekt a za necelou hodinu jsme se vrátili zpět na základnu.

11.07.2021: soutěž
V sobotu 10. července jsme se zúčastnili Noční soutěže v Přešíně. Soutěžilo se v požárních útocích v kategoriích dětí, žen i mužů. Náš sbor měl zastoupení ve všech třech kategoriích. Více info, fotky a video najdete na našem facebooku.

09.07.2021: info
Termín akce S hasiči hurá na prázdniny byl stanoven na neděli 29. srpna od 13 hodin. Akce se bude konat na hřišti u ZŠ.

08.07.2021: výjezd
Z předchozího výjezdu jsme byli ve 21.25 přeposláni k čerpání vody ze zatopeného domu ve Vlčicích u Blovic. Pomocí čerpadel jsme vodu vyčerpali za necelou hodinu. Na základnu jsme se vrátili před 23. hodinou.

08.07.2021: výjezd
K odstranění stromů padlých přes železniční trať mezi Srby a Ždírcem jsme vyjeli s CAS 20 Tatra a DA Mercedes Sprinter před 18. hodinou. Ve spolupráci s pracovníky Správy železnic a jejich technikou jsme daný úsek zprůjezdnili. Zároveň jsme odstranili několik padlých stromů přes silnici až do Vlčic.

01.07.2021: výjezd
V ranních hodinách vyjel z Plzně na Moravu další odřad, který na místě vystřídá zasahující jednotky z Plzeňského kraje. Jede i naše jednotka o počtu 5 hasičů s cisternovou stříkačkou Tatra Terrno s nákladním přívěsem. Odřad již dorazil na místo a po krátké poradě už pracuje na zadaných úkolech.

30.06.2021: výjezd
V souvislosti s bouřkami, které se přehnaly 29. června i přes Nepomucko, vyjížděla naše jednotka ke třem událostem, kdy se jednalo o pády stromů přes silnice nebo na elektrické vedení. Nepomucká profesionální jednotka zlikvidovala od 29. června do 1. července na 20 událostí spojených s úterní bouřkou.

27.06.2021: výjezd
V půl sedmé ráno jsme na žádost KOPIS vyjeli s CAS 30 Tatra k požáru skladu sena a slámy v zemědělském družstvu v obci Řenče, kde jsme vystřídali jednotky, které zde zasahovaly od 20. hodiny předešlého dne. Na místě jsme na pokyn velitele zásahu prováděli dovoz vody z nedaleké požární nádrže a prolévání hořícího sena a slámy. Na základnu jsme se vrátili v 17 hodin.

26.06.2021: pohotovost
Ve 21 hodin byla naše jednotka svolána do pohotovosti na zbrojnici, ve které setrvala až do sedmé hodiny ranní následujícího dne. Jednotka HZS Nepomuk v tu dobu zasahovala u požáru v areálu zemědělského družstva v Řenčích.

11.06.2021: info
Akce s Hasiči hurá na prázdniny se přesouvá na přelom srpna a září.

10.05.2021: výjezd
K požáru lesního porostu u Zhůře jsme vyjeli s dalšími čtyřmi jednotkami PO. Požár se rozšířil z pálení klestí na plochu asi 50 x 50 metrů. Vyšetřovatel HZS udělil odpovědné osobě za pálení blokovou pokutu.

23.04.2021: výjezd
K požáru starých pneumatik v areálu zemědělského podniku v Nové Vsi u Nepomuka jsme vyjeli s oběma našimi cisternami. K hašení požáru byla nasazena pěna. Jednu popálenou osobu transportoval vrtulník LZS do nemocnice. Požár vznikl důsledkem nedbalosti při pálení větví. Celkem u události zasahovaly tři JPO, vyšetřovatel HZS a velící důstojník směny HZS, dále Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba.

13.04.2021: výbor
V pátek 16. dubna se od 19 hodin koná na HZ schůze výboru SDH.

10.04.2021: výjezd
K požáru lesního porostu u Klikařova jsme vyjeli s dalšími třemi jednotkami PO. Požár se rozšířil z pálení klestí na plochu asi 40 x 40 metrů. Na likvidaci byly nasazeny 3 vodní proudy. K události jsme vyjížděli s oběma CAS.
Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Redakční systém phpRS | Webdesign © 2007 – 2009 www.MULTIMEDIA-ACTIVITY.cz