Požár starých pneumatik v Nové Vsi u Nepomuka 23. dubna 2021

K ohlášenému hustému kouři vycházejícímu z okolí Nové Vsi u Nepomuka jsme byli vysláni spolu s jednotkou HZS Nepomuk a SDH Neurazy tři čtvrtě na jednu odpoledne. Již během jízdy k zásahu bylo operačním střediskem upřesněno, že se jedná o požár pneumatik v areálu zemědělského podniku v Nové Vsi, což se na místě potvrdilo. Od pálení větví, které prováděli zaměstnanci nedaleko hromady starých pneumatik došlo k jejich zapálení a při našem příjezdu na místo již hořela celá hromada. K efektivnímu hašení požáru bylo do vody přimíseno pěnidlo. Jednu popálenou osobu v oblasti obličeje transportoval vrtulník LZS do nemocnice. Majitel objektu zařídil na žádost velitele zásahu bagr, který rozhrnul vrstvu zpečeného odpadu, aby mohly jednotky provést úplnou likvidaci požáru, která proběhla kolem 16. hodiny. Celkem u události zasahovaly tři JPO včetně obou našich cisteren, vyšetřovatel HZS a velící důstojník směny HZS, dále Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba.

Více fotek ze zásahu najdete na našem facebooku.

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 25. 04. 2021 | 64 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
10.05.2021: výjezd
K požáru lesního porostu u Zhůře jsme vyjeli s dalšími čtyřmi jednotkami PO. Požár se rozšířil z pálení klestí na plochu asi 50 x 50 metrů. Vyšetřovatel HZS udělil odpovědné osobě za pálení blokovou pokutu.

23.04.2021: výjezd
K požáru starých pneumatik v areálu zemědělského podniku v Nové Vsi u Nepomuka jsme vyjeli s oběma našimi cisternami. K hašení požáru byla nasazena pěna. Jednu popálenou osobu transportoval vrtulník LZS do nemocnice. Požár vznikl důsledkem nedbalosti při pálení větví. Celkem u události zasahovaly tři JPO, vyšetřovatel HZS a velící důstojník směny HZS, dále Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba.

13.04.2021: výbor
V pátek 16. dubna se od 19 hodin koná na HZ schůze výboru SDH.

10.04.2021: výjezd
K požáru lesního porostu u Klikařova jsme vyjeli s dalšími třemi jednotkami PO. Požár se rozšířil z pálení klestí na plochu asi 40 x 40 metrů. Na likvidaci byly nasazeny 3 vodní proudy. K události jsme vyjížděli s oběma CAS.

01.04.2021: výjezd
K požáru trávy o rozloze přibližně 100 m2 jsme vyjeli spolu s jednotkou HZS Nepomuk do obytné zóny V Korýtkách v Nepomuku. Požár, který se na trávu rozšířil z pálení větví, byl uhašen lafetovou proudnicí. Událost se obešla beze škody.

27.03.2021: úklid
Zúčastnili jsme se akce Ukliďme Česko. 8 členů sboru uklízelo v lokalitách vrchu Šibenice a u rybníku Pazderna pod Borkem, viz. samostatný článek v aktualitách.

12.02.2021: výjezd
K úklidu po dopravní nehodě jednoho OA jsme vyjeli s CAS 20 Tatra Terrno po osmé hodině ráno k železničnímu viaduktu u Milče. Na místě jsme zlikvidovali únik PHM a pomocí navijáku jsme vyprostili havarované vozidlo z příkopu. Nehoda se obešla bez zranění.

08.02.2021: výjezd
Těsně před jedenáctou hodinou dopolední jsme byli společně s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS vysláni k dopravní nehodě na silnici mezi Kokořovem a Žinkovami. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o střet nákladního auta s osobním, ve kterém zůstal zaklíněný zraněný řidič. Ve spolupráci obou hasičských jednotek a zdravotníků ZZS byla osoba z vraku vozidla vyproštěna. Následně ji vrtulník Letecké záchranné služby transportoval do nemocnice. Řidič nákladního auta vyvázl bez zranění. Událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se vrátily na základnu.

26.01.2021: výjezd
Po osmé hodině ráno byla naše jednotka vyslána s vozidlem CAS 20 Tatra Terrno k dopravní nehodě jednoho osobního auta na silnici mezi Srbami a Ždírcem. Z místa bylo hlášeno auto na boku v příkopu s osobou uvnitř vozidla. Při našem příjezdu na místo události již na místě zasahovali jednotka HZS ze stanice Nepomuk, ZZS a hlídka Policie ČR. Lehce zraněná řidička byla již venku z vozidla v péči zdravotníků. Po dohodě s velitelem zásahu jsme se vrátili zpět na základnu.

03.01.2021: POZOR!
Valná hromada, která se měla konat 8. ledna, je z důvodu vládních opatření v souvislosti s COVID19 zrušena!

31.12.2020: PF 2021
V novém roce vám všem přejeme hlavně zdraví a pohodu.

10.12.2020: výbor
V pátek 11. prosince se na HZ koná schůze výboru.

16.11.2020: výjezd
Před 10. hodinou dopoledne byla naše jednotka vyslána na křižovatku ulic Rožmitálská a Železniční ke střetu dvou osobních aut. Dále k události vyjely jednotka HZS Nepomuk, ZZS a PČR. Na místě se ukázalo, že jsou osoby bez zranění, pouze otřesené z nárazu, ani nedošlo k úniku PHM z havarovaných vozidel a naše jednotka byla tedy velitelem zásahu vrácena zpět na základnu.

29.10.2020: výjezd
K požáru sena ve stodole v hospodářském stavení v Čepinci jsme byli vysláni s dalšími třemi jednotkami před půl desátou dopoledne. Požár byl zlikvidován jedním proudem C a k odvětrání kouře byl nasazen přetlakový ventilátor. Ze zakouřeného chlévu bylo zachráněno jedno selátko. Po necelé hodině se jednotky vrátily zpět na své základny. Celkem u události zasahovalo šest CAS včetně obou našich cisteren.

14.10.2020: výjezd
Ve středu 14. října došlo během vydatného deště vlivem zanesení koryta potoku Mihovka v Zeleném Dole k ohrožení přilehlých zahrad a domů stoupající vodou. Ke zprůchodnění toku vyslalo operační středisko obě nepomucké jednotky. Pomocí ženijního nářadí a motorové pily byl úsek mezi Daníčky a Zeleným Dolem vyčištěn od naplavených větví a jiných nečistot. Poté hladina vody klesla na bezpečnou výšku a jednotky se vrátily na základnu.
<<  Květen  >>

Redakční systém phpRS | Webdesign © 2007 – 2009 www.MULTIMEDIA-ACTIVITY.cz