Výjezdy dobrovolné jednotky během podzimu

Autor: J. Š. <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Články, Vydáno dne: 01. 11. 2020

Požár trávy a křoví na Dubči 12. září

Chvíli po příjezdu techniky z akce S hasiči hurá do školy zpět na základnu jsme byli vysláni s jednotkou HZS Nepomuk a SDH Prádlo k požáru trávy a křoví na Dubči na rozcestníku nad Klášterem. Požár byl zlikvidován jedním proudem a obešel se beze škody. K události jsme vyjeli s CAS 30 Tatra.

Dopravní nehoda jednoho OA u Neuraz 24. září

Po půl sedmé ráno došlo u Neuraz na silnici II/187 k vyjetí osobního auta do příkopu, kde narazilo do mostku. Z ohlášení na tísňovou linku nebylo jasné, zda je řidič zaklíněn ve vozidle a jak vážně je zraněn. K nehodě byly tedy vyslány obě nepomucké jednotky, zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Hasiči zabezpečili místo nehody a ošetřili zraněnou osobu, která si stěžovala na bolest zad a krku. Po příjezdu lékaře byla zraněné osobě nasazena Spencer dlaha a pomocí páteřové desky byla vyndána ven z vozu a naložena do sanitky ZZS. Z vozidla neunikaly provozní kapaliny ani nepřekáželo provozu, událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se vrátily zpět na základnu.

Dopravní nehoda jednoho OA na silnici I/20 u sádek 10. října

Ve 12.40 jsme byli povoláni k dopravní nehodě osobního auta na silnici I/20 u Prádla. Po příjezdu k události jsme zajistili místo nehody, provedli jsme protipožární opatření a lehce zraněné osobě jsme přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Protože havarované vozidlo částečně zasahovalo do komunikace, usměrňovali jsme provoz kyvadlově. Po příjezdu jednotky HZS Nepomuk, která přejížděla od jiného zásahu, ji bylo místo události předáno a naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

Odstranění nebezpečného stavu na potoce Mihovka v Zeleném Dole 14. října

Ve středu 14. října došlo během vydatného deště vlivem zanesení koryta potoku Mihovka v Zeleném Dole v Nepomuku k ohrožení přilehlých zahrad a domů stoupající vodou. Ke zprůchodnění toku vyslalo operační středisko obě nepomucké jednotky. Pomocí ženijního nářadí a motorové pily byl úsek mezi Daníčky a Zeleným Dolem vyčištěn od naplavených větví a jiných nečistot. Poté hladina vody klesla na bezpečnou výšku a jednotky se vrátily na základnu. K události jsme vyjeli s CAS 20 Terrno a DA Mercedes.

Požár sena ve stodole v Čepinci 29. řijna

K požáru sena ve stodole v hospodářském stavení v Čepinci jsme byli vysláni s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Jarov před půl desátou dopoledne. Požár byl naštěstí včas zpozorován obyvateli domu, kteří se ho snažili do příjezdu hasičů svépomocí hasit. K likvidaci byl poté nasazen jeden proud C a k odvětrání kouře byl použit přetlakový ventilátor. Ze zakouřeného chlévu bylo zachráněno jedno selátko. Ostatní zvířata byla v jiné části objektu, kde nehrozilo žádné nebezpečí. Po necelé hodině se jednotky vrátily zpět na své základny. Celkem u události zasahovalo šest cisternových automobilových stříkaček včetně obou našich cisteren.

Střet dvou OA ve Dvorci 16. listopadu

Před 10. hodinou dopoledne byla naše jednotka vyslána s CAS 20 Tatra na křižovatku ulic Rožmitálská a Železniční ke střetu dvou osobních aut. Z ohlášení nebyl jasný počet a stav zraněných osob, proto byly na místo vyslány dvě jednotky hasičů, zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Na místě se ukázalo, že jsou osoby bez zranění, pouze otřesené z nárazu, ani nedošlo k úniku PHM z havarovaných vozidel a naše jednotka byla tedy velitelem zásahu vrácena zpět na základnu. Jednotka HZS Nepomuk provedla na havarovaných vozidlech protipožární opatření a vyčkala příjezdu dopravní policie, které událost předala. Místo nehody bylo po dobu zásahu průjezdné jedním jízdním pruhem.

Fotky z výjezdů i jiné činnosti najdete na našem facebooku.